Ministerstvo > Cestovní ruch > Archiv > Cesty občanů ČR do zahraničí - některá práva cestujících na zájezdu a při koupi jednotlivých služeb

Cesty občanů ČR do zahraničí - některá práva cestujících na zájezdu a při koupi jednotlivých služeb cestovního ruchu

Letní turistická sezóna začala a mnoho cestovatelů se těší, že si užijí pobyt v zahraničí. V letošním roce je to pro mnohé poprvé po dlouhé pandemické přestávce, co se vydají do zahraničí. Každá cesta, zejména zahraniční, má svá specifika a rizika. Proto je dobré se na cestu co nejlépe připravit. A znát i svá práva, kterých může cestující využít v situaci, která to vyžaduje. MMR pro tento účel připravilo přehled nejdůležitějších práv a rad, která se mohou cestujícímu hodit.

Rozsah právní ochrany cestujícího se liší v závislosti na tom, zda se jedná o zájezd organizovaný cestovní kanceláří, nebo o jednotlivé samostatně pořízené služby. Ochrana cestujících je silnější u organizovaných zájezdů, nicméně i u samostatně pořízených služeb, zejm. v oblasti dopravy, se lze spolehnout na pravidla upravující mimořádné situace jako např. zrušení či značné zpoždění spoje.

©2024 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena