Při podzimních povodních přišla mnohá rybářství o ryby v rybnících, a to jak násadové (rybí dorost), tak i tržní, dravé a ostatní druhy ryb. S cílem snížit ničivé dopady povodní regulovaly rybářské podniky v září za velké vody průtoky rybniční soustavou bez ohledu na dopad na rybí obsádku.
MZe v současné době připravuje notifikační proces, protože poskytnutí kompenzací za škody na rybích obsádkách musí schválit Evropská komise, stejně jako v roce 2013. Kompenzace by rybníkáři měli dostat v příštím roce, až bude po jarních výlovech znám úplný rozsah ztrát. Metodiku výpočtu výše škod stanoví MZe na základě studie, kterou vypracuje Fakulta rybářství Jihočeské univerzity. Výplatu kompenzace zajistí podle plánu do konce roku 2025 Státní zemědělský intervenční fond.
Povodně v září 2024 zasáhly zejména území Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihočeského kraje, přičemž mezi postiženými firmami byly také rybářské subjekty. Rybářské sdružení České republiky, které sdružuje převážnou část akvakulturních podniků v ČR, v době povodní předběžně odhadlo výši škod na rybách u podniků, které jsou členy sdružení, na 100 až 150 milionů korun.
Celou zprávu a další info k pomoci po Povodních 2024 v sektoru zemědělství najdete zde na webu MZe.