Územní dimenze > Novinky > „Na rozvoj regionů, cestovního ruchu a bydlení jsou už připraveny 4,5 miliardy,“ říká ministryně Dos

„Na rozvoj regionů, cestovního ruchu a bydlení jsou už připraveny 4,5 miliardy,“ říká ministryně Dostálová

„Na rozvoj regionů, cestovního ruchu a bydlení jsou už připraveny 4,5 miliardy,“ říká ministryně Dostálová

13.10.2020

Praha 13.10.2020 – Národní dotace pro rok 2021 jsou připraveny. Prvním vyhlášeným programem je „Podpora rozvoje regionů 2019+“, pro který máme 3,011 miliardy korun. V dalších týdnech budou následovat programy na podporu cestovního ruchu a bydlení.

"Na obnovu místních komunikací a rekonstrukce veřejných budov se nám podařilo prosadit dvě miliardy korun. Pro vedení obcí to jsou cenné peníze, které mají charakter nezpochybnitelných investic – zvláště místní komunikace jsou životně důležitými tepnami v obcích. Po roční přestávce vyhlašujeme opět výzvu na obnovu dopravní infrastruktury. Jsem proto ráda, že se nám podařilo navýšit alokaci tohoto programu a věřím, že se nám přes něj podaří prosadit realizaci kvalitních a potřebných projektů. Ekonomiku můžeme nastartovat jedině investicemi," říká ministryně pro místní rozvoj, Klára Dostálová.

Pro rok 2021 Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje v rámci programu „Podpora rozvoje regionů 2019+“ tyto dotační tituly: Místní komunikace, Rekonstrukce veřejných budov, Dopravní infrastruktura, Sportovní infrastruktura, Podpora vítězů soutěže Vesnice roku, Místa aktivního a pasivního odpočinku a Dostupnost služeb.

Do konce měsíce října budou dále vyhlášeny výzvy na Bezbariérové obce, Euroklíč a  Revitalizace území, konkrétně Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách.

V listopadu pak budou vyhlášeny výzvy na obnovu obecního a krajského majetku poškozeného živelní pohromou v roce 2020, na podporu bydlení i na podporu cestovního ruchu, konkrétně na doprovodnou infrastrukturu cestovního ruchu a marketingové aktivity.  

Více informací k programu zde.