Územní dimenze > Novinky > Jak digitální technologie ovlivňují města? Odpověď budou hledat odborníci na mezinárodní konferenci

Jak digitální technologie ovlivňují města? Odpověď budou hledat odborníci na mezinárodní konferenci

Jak digitální technologie ovlivňují města? Odpověď budou hledat odborníci na mezinárodní konferenci

19.11.2018

Ministerstvo pro místní rozvoj bude 22. – 23. listopadu hostit konferenci Evropská chytrá a sdílená města, které je organizována ve spolupráci s Evropskou hospodářskou komisí OSN (EHK-OSN) a Fakultou architektury ČVUT. Odborníci z celého světa budou řešit dopad informačních technologií a související sdílené ekonomiky na vývoj měst.

„Digitalizace zasahuje většinu oblastí lidského života a města nejsou výjimkou. Dopad informačních technologií je v mnohém pozitivní – například umožňuje lépe řídit dopravu nebo zefektivnit svoz odpadu, přináší však také mnohé výzvy spojené převážně, ale nejen, se sdílenou ekonomikou, kterou představují například krátkodobé pronájmy bytů. Na konferenci své zkušenosti a názory představí zástupci zemí a měst, mezinárodních institucí a odborníci z akademické sféry,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Nebeská.
 
Odborníci budou diskutovat mimo reálných příkladů dopadů digitalizace na města i další související otázky, například co je vše možné ve městech sdílet, jaký je dopad sdílené ekonomiky na místní ekonomiku, jaká jsou rizika sdílené ekonomiky či jak by se sdílená ekonomika měla regulovat.
 
Úvodní slovo na konferenci pronese ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Diskuzí se mimo českých odborníků účastní i zástupci měst, včetně například New Yorku, Lisabonu, Tel Avivu, a významných nadnárodních institucí, mezi nimi například představitelé EHK-OSN, OECD nebo Evropského výboru regionů.
 
Zájemci z řad odborné veřejnosti se mohou na konferenci registrovat do 20. listopadu na adrese www.mmr.cz/essc.