Seminář v Karlovarském kraji

02. 02. 2022 | ČR

NÁRODNÍ PLÁN OBNOVY – PLÁN PRO OŽIVENÍ A ODOLNOST ČR A AKTUÁLNÍ INFORMACE Z OBLASTI FONDU SPRAVEDLIVÉ TRANSFORMACE - seminář určený pro odbornou veřejnost proběhl dne 2. února 2022.

Celý článek

Na semináři vystoupili zástupci MPO a MMR.
 
Jan Piskáček (MPO) představil Národní plán obnovy 2021 – 2026, plán pro oživení a odolnost ČR, který obsahuje milníky, cíle a orientační harmonogram pro provádění reforem a investic; předpokládané investiční projekty; odhadované celkové náklady investic atd.  Informoval o výkaznictví vůči Evropské komisi, implementaci a dalších aktivitách spojených s NPO.
 
Prezentace ZDE.
 
Miroslav Daněk (MMR) seznámil účastníky semináře s NPO Komponentou 2.8 Regenerace území se starou stavební zátěží (brownfieldů), oblastmi řešení s Evropskou komisí, obecnými podmínkami a časovým plánem přípravy částí v gesci MMR.
 
Prezentace ZDE.
 
Miloš Soukup (MMR) představil aktuální informace k Plánu spravedlivé územní transformace, vazbu transformačního plánu Karlovarského kraje na OPST, podporovaná opatření přímo v Karlovarském kraji a aktuální harmonogram přípravy plánu.  Hovořil také o aktuálních cílech a problémech uhelných regionů, kdy specifické cíle jsou v souladu s národní strategií RE:START.
 
Prezentace ZDE.
 
K jednotlivým vystoupením probíhala průběžná diskuse ze strany účastníků.
 
 Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Evropský týden regionů a měst 2023: Využijte potenciál, RESTART regionu

01. 11. 2023 | ČR

Evropský týden regionů a měst je každoroční událostí, která se koná v Bruselu a hostí účastníky z celé Evropy, a dokonce i ze zbytku světa. Letošní ročník se konal od 9. do 12. října 2023 a byl zaměřen na šest hlavních témat, včetně regionů v postindustriální transformaci a podporu sociální inovace.

MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově miliardou korun

19. 10. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 455 žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Na opravy místních komunikací v malých obcích resort rozdělí jednu miliardu korun.

VÝSLEDKY VÝZVY DEMOLICE BUDOV V SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH PRO ROK 2023

31. 08. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj obcím poskytne pro rok 2023 téměř 49 milionů korun v rámci Programu Revitalizace území 2023 - podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (SVL).

Kulatý stůl s Ministerstvem životního prostředí k oblasti podpory OBNOVA ÚZEMÍ

25. 08. 2023 | ČR

Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. To je téma tematické výzvy v oblasti Obnova území operačního programu Spravedlivá transformace.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.