SBĚR PODNĚTŮ PRO PŘÍPRAVU 5. AKČNÍHO PLÁNU !!

02. 05. 2022 | ČR

Vítáme zapojení ze strany veřejnosti do přípravy aktualizace 5. akčního plánu a uvádíme jaké jsou možnosti, jak se do přípravy zapojit.

Celý článek

V rámci přípravy aktualizace Akčního plánu STRATEGIE RE:START (AP5) uvádíme možnosti zapojení se do sběru podnětů pro ověření absorpční kapacity a tvorbu nových (aktualizovaných) opatření.

Aktuální podobu 106 schválených opatření z předchozích akčních plánů AP1 - AP4 naleznete ZDE.
 
Naším cílem není v rámci aktualizace přidávat množství nových témat k řešení, spíše bychom se chtěli zaměřit na revizi opatření v již schválených akčních plánech a jejich případnou úpravu s ohledem na aktuální vývoj ekonomiky. Samozřejmě uvítáme i návrhy na úplně nová opatření.
 
Své náměty na konkrétní projekty můžete vložit do systému ISPZ (Informační systém projektových záměrů, který umožňuje průběžný sběr a správu projektových záměrů, které vznikají v území) na adrese: www.projektovezamery.cz.
V sekci Základní informace o projektu uveďte do kolonky Výsledek/výstup projektu:  název RESTART. Výhodou ISPZ je shodná struktura dat v jednotném informačním systému, které lze sdílet, systematicky zpracovávat a analyzovat.
 
Další způsob, jak předat Vaše podněty je možnost konzultace s RSK působících na krajských úřadech ve Vašem regionu, případně se spojit se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj v regionálních kancelářích RESTART, kontakty ZDE.
 
Kontaktovat nás můžete také e-mailem na adrese: restartregionu@mmr.cz nebo prostřednictvím formuláře na těchto webových stránkách v sekci VAŠE NÁPADY: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Vaše nápady (mmr.cz).
 
12. května jsme také pořádali diskusní workshop právě pro sdělení informací ke sběru dat.
Diskuse byla zaměřena na konkrétní podobu navržených opatření, jejich možné slučování, úpravy a sběr podnětů pro formulaci opatření k cílům, pro něž dosud nebylo navrženo opatření.

Prezentace z diskusního workshopu je uložena ZDE.
 
Více informací: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Pozvánka na DISKUSNÍ WORKSHOP (mmr.cz)
 
Děkujeme za váš zájem podílet se na rozvoji a transformaci uhelných regionů.
 
 Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Evropský týden regionů a měst 2023: Využijte potenciál, RESTART regionu

01. 11. 2023 | ČR

Evropský týden regionů a měst je každoroční událostí, která se koná v Bruselu a hostí účastníky z celé Evropy, a dokonce i ze zbytku světa. Letošní ročník se konal od 9. do 12. října 2023 a byl zaměřen na šest hlavních témat, včetně regionů v postindustriální transformaci a podporu sociální inovace.

MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově miliardou korun

19. 10. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 455 žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Na opravy místních komunikací v malých obcích resort rozdělí jednu miliardu korun.

VÝSLEDKY VÝZVY DEMOLICE BUDOV V SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH PRO ROK 2023

31. 08. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj obcím poskytne pro rok 2023 téměř 49 milionů korun v rámci Programu Revitalizace území 2023 - podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (SVL).

Kulatý stůl s Ministerstvem životního prostředí k oblasti podpory OBNOVA ÚZEMÍ

25. 08. 2023 | ČR

Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. To je téma tematické výzvy v oblasti Obnova území operačního programu Spravedlivá transformace.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.