Programový dokument IROP

26. 01. 2022 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo Programový dokument Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) pro období 2021-2027 ke schválení Evropské komisi.

Celý článek

Předložením dokumentu byl oficiálně zahájen formální dialog, který směřuje ke schválení programu IROP s celkovou alokací 124,8 mld. Kč z fondů EU.
 
Příprava Programového dokumentu IROP byla zahájena už na jaře 2019 a průběžně byla neformálně konzultována s Evropskou komisí a s partnery v České republice. V prosinci byla Evropské komisi (EK) předložena Dohoda o partnerství, která upravuje pravidla čerpání fondů EU v České republice. Jednotlivé programy vč. IROP mohou být EK schváleny až po schválení Dohody o partnerství. 
 

Schválení programového dokumentu IROP se předpokládá během prvního čtvrtletí roku 2022, vyhlášení prvních výzev pak ve druhém čtvrtletí.

Zdroj: MMR
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Evropský týden regionů a měst 2023: Využijte potenciál, RESTART regionu

01. 11. 2023 | ČR

Evropský týden regionů a měst je každoroční událostí, která se koná v Bruselu a hostí účastníky z celé Evropy, a dokonce i ze zbytku světa. Letošní ročník se konal od 9. do 12. října 2023 a byl zaměřen na šest hlavních témat, včetně regionů v postindustriální transformaci a podporu sociální inovace.

MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově miliardou korun

19. 10. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 455 žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Na opravy místních komunikací v malých obcích resort rozdělí jednu miliardu korun.

VÝSLEDKY VÝZVY DEMOLICE BUDOV V SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH PRO ROK 2023

31. 08. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj obcím poskytne pro rok 2023 téměř 49 milionů korun v rámci Programu Revitalizace území 2023 - podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (SVL).

Kulatý stůl s Ministerstvem životního prostředí k oblasti podpory OBNOVA ÚZEMÍ

25. 08. 2023 | ČR

Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. To je téma tematické výzvy v oblasti Obnova území operačního programu Spravedlivá transformace.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.