Přínosy TSI projektu na implementaci Spravedlivé transformace

22. 02. 2024 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), oddělení RE:START na podzim roku 2021 úspěšně podalo žádost na projekt technické asistence, financovaný Evropskou unií v rámci unijního nástroje Technical Support Instrument (TSI).

Celý článek

TSI projekt (bližší informace o projektu ZDE), významně pokročil ve své realizaci, a proto bychom s Vámi chtěli sdílet výstupy projektu, informace o akcích, které se uskutečnily a kde najdete související materiály a další informace.
 
Cílem TSI projektu bylo primárně podpořit implementaci Fondu pro spravedlivou transformaci (FST), který v České republice představuje Operační program Spravedlivá transformace (OPST), který je řízený kolegy z Ministerstva životního prostředí (více o tomto programu naleznete ZDE). Oddělení RE:START (MMR) je pak hlavním koordinátorem této technické asistence, jejichž realizaci zajišťuje konsorcium partnerů (více informací – viz odkaz na TSI projekt výše).
 
Převážná část projektu se realizovala v roce 2023, kdy se celkem uskutečnilo:
 

  • 21 prezenčních i online vzdělávacích akcí (workshopy, webináře, školení)
  • s přibližně 700 účastníky (souhrnně za všechny akce)
  • vybrané prezenční workshopy se konaly i ve městech jako jsou Cheb, Sokolov, Ostrov, Chomutov nebo Most a samozřejmě v krajských městech Ústeckého a Karlovarského kraje.
 
TSI projekt přinesl také příručku příkladů dobré praxe, která je v digitální podobě, stejně jako další materiály související s projektem, (dostupná ke stažení ZDE) nebo na příslušných krajských webových stránkách. Letos v lednu pak byla příručka představena ve všech třech krajích na příslušném workshopu.

V rámci TSI projektu vznikly i předvyplněné šablony voucherů, obsahující vzorové příklady projektů, které by vouchery z OP ST mohly podpořit. Vytvořena byla i analytická zpráva o dosavadních zkušenostech a doporučení k implementaci FST, která je také dostupná na našich webových stránkách.
 
Materiály z akcí, které jako součást projektu pořádali kolegové ze společnosti BeePartner a.s. jsou ke shlédnutí uvedeny ZDE

Tento projekt je financován Evropskou unií prostřednictvím nástroje technické podpory (Technical Support Instrument), který řídí Generální ředitelství Evropské komise pro podporu strukturálních reforem.

Autor článku: T. Burdych
Zdroj vč. fotografie: Frankfurt School of Finance & Management gemeinnützige GmbH


 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Výzva: Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách pro rok 2024

03. 04. 2024 | ČR

V návaznosti na Strategii RE:START vyhlásilo MMR ČR výzvu na dotace programu Podpora revitalizace území, podprogram Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách, specifický dotační titul pro území ÚK, MSK a KVK.

Výzva z Modernizačního fondu - Fotovoltaické elektrárny

27. 02. 2024 | ČR

Od 1. března 2024 se přijímají žádosti do Výzvy RES+ č.1/2024 - Fotovoltaické elektrárny 10 kW - 5 MW s vlastní spotřebou a přednostně budou podpořeny projekty realizované v "uhelných krajích".

Přínosy TSI projektu na implementaci Spravedlivé transformace

22. 02. 2024 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), oddělení RE:START na podzim roku 2021 úspěšně podalo žádost na projekt technické asistence, financovaný Evropskou unií v rámci unijního nástroje Technical Support Instrument (TSI).

Nově vyhlášené výzvy k technické pomoci z JTP

06. 02. 2024 | ČR

Informujeme o vyhlášených výzvách k technické pomoci, která bude probíhat pod Platformou spravedlivé transformace.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.