Uhelné regiony o krok blíž k evropským financím potřebným pro jejich rozvoj

18. 03. 2022 | ČR

Operační program Spravedlivá transformace 2021-2027 jehož přílohou je Plán spravedlivé územní transformace projednala 16.března 2022 vláda ČR a byl zaslán k odsouhlasení Evropské komisi.

Celý článek

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) se tak zařadil do formálního procesu vyjednávání programů politiky soudržnosti zaměřených na rozvoj regionů a jejich konkurenceschopnost.

V OPST je pro žadatele připraveno celkem 42,7 miliard korun na podporu přeměny někdejších uhelných regionů, tedy Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Cílem nového programu je podpora pracovních míst pro zaměstnance, kteří odcházejí z uhelného průmyslu, i náprava škod v minulosti napáchaných na životním prostředí.

V rámci přípravy na programové období 2021-2027 přichystalo MMR semináře nejen pro žadatele, na kterých zájemce zdarma provede možnostmi podpory a novými dotačními zdroji. Na akce, které postupně proběhnou od konce března do poloviny dubna ve všech krajských městech, je možné se registrovat zde.
 
Více informací naleznete v tiskové zprávě: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Uhelné regiony o krok blíž k evropským financím potřebným pro jejich rozvoj (mmr.cz)

Foto: Ilustrační

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Evropský týden regionů a měst 2023: Využijte potenciál, RESTART regionu

01. 11. 2023 | ČR

Evropský týden regionů a měst je každoroční událostí, která se koná v Bruselu a hostí účastníky z celé Evropy, a dokonce i ze zbytku světa. Letošní ročník se konal od 9. do 12. října 2023 a byl zaměřen na šest hlavních témat, včetně regionů v postindustriální transformaci a podporu sociální inovace.

MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově miliardou korun

19. 10. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 455 žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Na opravy místních komunikací v malých obcích resort rozdělí jednu miliardu korun.

VÝSLEDKY VÝZVY DEMOLICE BUDOV V SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH PRO ROK 2023

31. 08. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj obcím poskytne pro rok 2023 téměř 49 milionů korun v rámci Programu Revitalizace území 2023 - podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (SVL).

Kulatý stůl s Ministerstvem životního prostředí k oblasti podpory OBNOVA ÚZEMÍ

25. 08. 2023 | ČR

Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. To je téma tematické výzvy v oblasti Obnova území operačního programu Spravedlivá transformace.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.