FINANCOVÁNÍ ZELENÉ TRANSFORMACE

09. 03. 2022 | ČR

Srdečně Vás zveme k účasti na webináři s názvem FINANCOVÁNÍ ZELENÉ TRANSFORMACE, pořádané Ministerstvem životního prostředí. Webinář se bude konat dne 15.3. 2022 od 09:00 hodin a je otevřen všem zájemcům.

Celý článek

Česká republika má před sebou ambiciózní úkol – transformovat ekonomiku závislou na fosilních palivech na ekonomiku klimaticky neutrální. Plnění tohoto úkolu nabízí příležitosti k rozvoji nových technologií a odvětví.

Pro orientaci v možnostech financování nejrůznějších aktivit bude na webináři představen přehled hlavních dotačních titulů, které lze na financování zelené transformace využít. Postupně bude představen Modernizační fond, Národní plán obnovy a další tituly ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Státním fondem životního prostředí.

Program webináře 15.3. 2022:

9:00 – 9:10 – Zahájení webináře – Ing. Pavel Zámyslický, Ph.D (MŽP - Ředitel Odboru energetiky a ochrany klimatu MŽP, dočasně pověřen řízením sekce Ochrany klimatu)

9:10 – 10:00 – Modernizační fond + další programy SFŽP – Ing. Oldřich Mužík, Ph.D. (SFŽP ČR - Vedoucí odd. pro Modernizační a Inovační fond) Prezentace ZDE

10:00 – 10:40 – Národní plán obnovy, OP TAK – Ing. Ondřej Tomšej (MPO - Vedoucí oddělení implementace OP 3) Prezentace ZDE

10:45 – 11:15 - OPST – Ing. Jan Hlaváček (MŽP – Vedoucí oddělení spravedlivé transformace)
Prezentace ZDE

11:15 – 11:45 – Inovační Fond – M.Sc. Martin Šauer (MŽP - Ministerský rada v odboru energetiky a ochrany klimatu) PREZENTACE ZDE

Registrace
V případě zájmu se zaregistrujte na tomto odkazu https://forms.gle/s7MoxLjiHKbm1bTKA
Na email vám přijde link ke sledování přes platformu Cisco Webex. Dotazy bude možné klást prostřednictvím platformy Slido a bude na ně prostor na konci každé části.
 
Zdroj: MŽP
Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Evropský týden regionů a měst 2023: Využijte potenciál, RESTART regionu

01. 11. 2023 | ČR

Evropský týden regionů a měst je každoroční událostí, která se koná v Bruselu a hostí účastníky z celé Evropy, a dokonce i ze zbytku světa. Letošní ročník se konal od 9. do 12. října 2023 a byl zaměřen na šest hlavních témat, včetně regionů v postindustriální transformaci a podporu sociální inovace.

MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově miliardou korun

19. 10. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 455 žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Na opravy místních komunikací v malých obcích resort rozdělí jednu miliardu korun.

VÝSLEDKY VÝZVY DEMOLICE BUDOV V SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH PRO ROK 2023

31. 08. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj obcím poskytne pro rok 2023 téměř 49 milionů korun v rámci Programu Revitalizace území 2023 - podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (SVL).

Kulatý stůl s Ministerstvem životního prostředí k oblasti podpory OBNOVA ÚZEMÍ

25. 08. 2023 | ČR

Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. To je téma tematické výzvy v oblasti Obnova území operačního programu Spravedlivá transformace.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.