VÝSLEDKY VÝZVY DEMOLICE BUDOV V SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH PRO ROK 2023

31. 08. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj obcím poskytne pro rok 2023 téměř 49 milionů korun v rámci Programu Revitalizace území 2023 - podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (SVL).

Celý článek

Dotace si rozdělí 20 projektů v osmi krajích České republiky. Pro strukturálně postižené kraje:  Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj byla vyjednána specifická výzva č. 1.

O podporu na demolici budov v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality, žádalo v rámci této specifické výzvy 5 žadatelů, z nichž všichni uspěli. Budou financovány 3 projekty z Moravskoslezského kraje a 2 projekty z Ústeckého kraje – celkem si rozdělí dotaci ve výši 11.529.651,- Kč.

Cílem tohoto podprogramu je podpora demolice budov dříve využívaných k bydlení, ubytování či rekreaci v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality a připravit tak dané území, aby jej bylo možné znovu plnohodnotně využít v dalším rozvoji obce a zamezit tím vzniku oblastí se sociální segregací. Po demolici budovy bude následovat celková revitalizace prostoru, včetně možné výstavby objektu, který bude sloužit jinému účelu než sociálnímu bydlení.

Více informací včetně seznamu vyhodnocených žádostí naleznete:  Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - MMR: Téměř 49 milionů korun pro obce na demolice budov


Zdroj: MMR, tisková zpráva ze dne 29.8.2023 a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Podpora revitalizace území 2023 (mmr.cz)
Foto: Ilustrační

  

 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Evropský týden regionů a měst 2023: Využijte potenciál, RESTART regionu

01. 11. 2023 | ČR

Evropský týden regionů a měst je každoroční událostí, která se koná v Bruselu a hostí účastníky z celé Evropy, a dokonce i ze zbytku světa. Letošní ročník se konal od 9. do 12. října 2023 a byl zaměřen na šest hlavních témat, včetně regionů v postindustriální transformaci a podporu sociální inovace.

MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově miliardou korun

19. 10. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 455 žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Na opravy místních komunikací v malých obcích resort rozdělí jednu miliardu korun.

VÝSLEDKY VÝZVY DEMOLICE BUDOV V SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH PRO ROK 2023

31. 08. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj obcím poskytne pro rok 2023 téměř 49 milionů korun v rámci Programu Revitalizace území 2023 - podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (SVL).

Kulatý stůl s Ministerstvem životního prostředí k oblasti podpory OBNOVA ÚZEMÍ

25. 08. 2023 | ČR

Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. To je téma tematické výzvy v oblasti Obnova území operačního programu Spravedlivá transformace.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.